اگزما در دوران بارداری چیست؟

اگزما در دوران بارداری

آیا با شروع بارداری به اگزما دچار شده اید؟
آیا درباره اگزما در بارداری چیزی شنیده اید؟
با ما در این مقاله به منظور آشنایی با اگزما در دوران بارداری و درمان آن همراه باشید.

اگزما-در-دوران-بارداری

اگزما-در-دوران-بارداری

مشکلات پوستی در دوران بارداری گرچه رایج است، اما تمامی بانوان را درگیر نمی کند. “چقدر پوستت قرمز شده، حتماً بارداری” شما ممکن است این جمله را زیاد شنیده باشید.
اما بهتر است بدانید در یک زایمان بی خطر، قرمزی و حساسیت پوستی اصلاً طبیعی نمی باشد. در طول زایمان به دلیل کم خونی های ایجاد شده، خارش های اندک پوستی رایج می باشد. همچنین خارش ها در اطراف نقاطی از شکم که کیسه آب در آن قرار گرفته است به علت کششی که در پوست ایجاد می شود، اتفاق می افتد.
اگزما در دوران بارداری می تواند پس از شروع دوران بارداری آغاز شود. به این معنیکه امکان دارد مادر پیش از دوران بارداری هیچگاه اگزما و مشکلات پوستی را تجربه نکرده باشد و با آغاز بارداری به این عوارض دچار گردد.
اگزمای پوستی بیماری است که می تواند بیماران را در تمامی سنین درگیر نماید. بارداری می تواند تأثیرات مختلفی را بر روی مشکلات پوستی از جمله اگزما بگذارد. در 25درصد افرادی که به اگزما در دوران بارداری مبتلا می شوند، این مشکل پوستی تنها به خارش و قرمزی پوست ختم می شود. در عین حال در 50 درصد از این افراد اگزما به عارضه ای پردردسر تبدیل می شود.
در صورتیکه اگزما در طول بارداری تشدید شود، امکان دارد پس از زایمان نیز با فرد باقی بماند. با وجودیکه اگزما در دوران بارداری بسیار رایج می باشد، اما می بایست پس از رویت نشانه های اگزما بر روی پوست فوراً به پزشک متخصص آلرژی یا متخصص پوست مراجعه نمایید.

 بهتر است بدانید در یک زایمان بی خطر، قرمزی و حساسیت پوستی اصلاً طبیعی نمی باشد. در طول زایمان به دلیل کم خونی های ایجاد شده، خارش های اندک پوستی رایج می باشد. کلینیک آلرژی صبا، یک کلینیک درمان آلرژی خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن 88958224 تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

نشانه های اگزما در دروان بارداری

اگزما از شایع ترین نوع آلرژی در دوران بارداری می باشد. در ذیل به تعدادی از نشانه های اگزما در دوران بارداری اشاره می کنیم:
• خارش پوست
• به وجود آمدن دانه های قرمزرنگ بر روی پوست
• خشکی بیش از حد و خشن شدن پوست در ناحیه خاصی از بدن
• حساس شدن، قرمزی و تورم پوست
برخی از افراد تمام و برخی دیگری تنها تعدادی از نشانه های بالا را در طول اگزما تجربه می کنند. همچنین در صورتیکه پیش از بارداری نیز تجربه اگزما داشته اید، می بایست برای کشف علت آلرژی، تست آلرژی انجام دهید.

درمان اگزما در دروان بارداری

درمان اگزما در دوران بارداری بسیار پیچیده می باشد. زیرا در دوران بارداری مصرف بسیاری از داروها مضر بوده و یا می بایست با احتیاط مصرف گردند.
برخی از درمان هایی که در دوران بارداری ممانعتی ندارند به قرار زیر است:
• استروئیدهای موضعی ملایم تا متوسط
این دارو می بایست با تجویز پزشک متخصص آلرژی یا پوست صورت گرفته و مصرف آن در دوران بارداری بلامانع است. با مصرف این دارو می توان علائم و عوارض ناشی از اگزما بارداری را تا حد زیادی کاهش داد.
• درمان با اشعه UVB
بسیای از تحقیقات نشان می دهند که اشعه UVB می تواند در درمان اگزما موثر واقع شود. از این درمان زمانی که مصرف کرم های استروئیدی بی تأثیر شده اند، استفاده می شود. همانند روش قبلی، این روش نیز برای زمان بارداری بی خطر می باشد. البته این روش درمانی بعنوان خط اول پیشنهاد نمیگردد.
البته مهمترین قسمت درمان، حفظ رطوبت پوست میباشد. درمان مناسب با آنتی بیوتیک موضعی هم درموارد اضافه شدن، عفونت ضروری هست.

نتیجه گیری

اگزما در دوران بارداری بسیار شایع می باشد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک درمان آلرژی خوب، به راحتی این عارضه را مدریت نمایید.

پاسخ

18 + 14 =

Call Now Button