فهرست محتوا:

تست پوستی آلرژیک

آیا با مصرف مواد خاصی پوست شما دچار سوزش شده و متورم می گردد؟
آیا مدت هاست با کهیرهای پوستی دست و پنجه نرم می کنید؟ ابتدا لازم است آلرژی خود را بشناسید
با ما در این مقاله به منظور بررسی یکی از متداول ترین تست های حساسیت همراه باشید.

تست-پوستی-آلرژیک
تست-پوستی-آلرژیک

در طی تست پوستی آلرژی، موادی که ممکن است به آنها حساسیت داشته باشید بر روی پوست شما قرار داده شده و بازخورد سیستم دفاعی بدن بررسی می گردد.
با توجه به سابقه حساسیت شما، تست حساسیت می تواند از میان موادی انتخاب شود که هنگام تنفس، لمس و خوردن آنها دچار حساسیت شده اید.

موارد استفاده تست پوستی آلرژیک

اطلاعات حاصل از تست پوستی آلرژیک می تواند پزشک معالج شما را در ایجاد راهبرد درمانی جدید کمک نماید. تست پوستی آلرژی در کشف بسیاری از مشکلات حساسیتی نقش بسزایی بازی می کند. در ذیل به برخی از بیماری های قابل کشف به وسیله این تست می پردازیم:
1. رینیت آلرژیک یا تب یونجه
2. درماتیت آلرژیک
3. آسم آلرژیک
4. حساسیت غذایی
5. حساسیت به پنسیلین و سایر داروها
6. حساسیت به نیش زنبور
7. حساسیت به لاتکس

برای پیشگیری و درمان آسم و انواع آلرژی نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

توصیه های تست پوستی آلرژیک

تست های پوستی آلرژیک عموماً برای تمام سنین بی ضرر می باشند. اما در موارد که به آن اشاره خواهیم کرد، انجام و تفسیر آن بسیار حساس بوده و حتماً می بایست تحت نظر فوق تخصص آلرژی باشد:
1. داشتن سابقه آلرژی های متعدد
در صورتیکه شما به ماده مشخصی حساسیت شدید داشته باشید به گونه ای که به آنافلاکسی منجر گردد.
2. استفاده از دارویی که با تست انجام شده منافات داشته باشد
داروهایی همچون آنتی هیستامین و داروهایی که برای درمان سوزش معده مصرف می گردد، می تواند با این تست منافات داشته باشد. پزشک متخصص ممکن است برای انجام این ازمایش به طور موقتی این داروها ها را ممنوع اعلام کند.
3. مشکلات پوستی شدید
وجود مشکلات پوستی جدی همچون اگزما و پسوریازیس در قسمت شانه و پشت کمر سبب می گردد تا انجام این تست با مشورت پزشک متخصص همراه شود.
آزمایش خون حساسیت جایگزین مناسبی برای افرادی که توانایی انجام تست پوستی آلرژیک را ندارند می باشند. اما این آزمایشات به دلیل حساسیت کم تر نسبت به تست پوستی آلرژیک، از دقت کم تری برخوردار می باشند. علاوه بر این آزمایش خون حساسیت نسبت به آزمایش پوستی قیمت بیش تری دارد.

چگونه برای تست پوستی آلرژیک آماده شویم؟

پیش از تجویز تست پوستی آلرژیک، درمانگر شما در رابطه با سابقه حساسیت ها از شما سوالاتی می پرسد. این سوالات شامل نشانه ها، عوارض و درمان های صورت گرفته در گذشته شما می باشد. پاسخ های شما به پزشک متخصص کمک می نماید تا در مورد موروثی بودن یا عامل تحریک کننده بیماری تصمیم بگیرد.

عوارض تست پوستی آلرژیک

شایع ترین عوارض تست پوستی آلرژیک قرمزی، تورم و خارش می باشد. که به شما کمک می کند بتوانید آلرژی خود را بشناسید این علائم ممکن است در طول انجام آزمایش بیش تر نیز شود. در برخی افراد با واکنش شدیدتر، ممکن است این عوارض از چند ساعت تا چند روز به همراه فرد باقی بماند. تست پوستی آلرژیک باید در کلینیک های آلرژی و زیر نظر فوق تخصص آلرژی انجام و تفسیر گردد.

پاسخ

Call Now Button