فهرست محتوا:

بایدها و نبایدهایی در رابطه با آسم و کرونا

در این مقاله به توضیح بایدها و نبایدهایی در رابطه با آسم و کرونا  می پردازیم. از آنجایی که ویروس کرونا بیشترین خطر را برای بیماران مبتلا به آسم و دیگر بیماری های زمینه ای دارد لازم است این افراد نکاتی را رعایت کنند. تجمع بیماران در فضاهای بسته و محدود مانند مطب ها سبب بالا رفتن خطر انتقال بیماری کرونا از فرد به فرد دیگر حاضر در آن محیط می شود، بنابراین لازم است که اگر مبتلا به آسم هستید داروهای خود را به طور مرتب مصرف کنید ولی اگر علائم تنگی نفس در شما ظاهر شد، درمان حمله آسم را انجام دهید:

استفاده از اسپری سالبوتامول

  • در ابتدا از اسپری سالبوتامول به کمک محفظه 2 تا 4 پاف هر 20 دقیقه استفاده نمایید (یعنی مجموعا در یک ساعت سه مرتبه استفاده کنید). اگر بهتر شدید این کار را هر یک ساعت تکرار نمایید، پس از آن هر 2 تا 4 ساعت تکرار کنید و در صورت بهتر شدن هر چهار ساعت ادامه دهید.
  • سپس روز بعد دارو را به 2 پاف در هر 6 ساعت کاهش دهید. اینکار را تا 7 روز ادامه دهید.

سایر مقالات مفید:

چگونه ار ویروس کرونا پیشگیری کنیم؟

درباره تفاوت آلرژی بهاره و کرونا بیشتر بدانید.

چگونه از کرونا پیشگیری کنیم؟

اسپری کنترل کننده آسم

  • میزان استفاده از اسپری کنترل کننده آسم را افزایش دهید. به طور مثال اگر قبلا 2 پاف در صبح و 2 پاف هم در شب استفاده می کردید، به 4 پاف در صبح و 4 پاف در شب افزایش دهید. اینکار را تا زمانی ادامه دهید که علائم بهبود یابد.
  • اما اگر دچار تب شدید و علیرغم این درمان ها تنگی نفس ادامه پیدا کرد، حتما به مراکز بیمارستانی مراجعه نمایید.

برای پیشگیری و درمان آسم  نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن  ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

چند توصیه مهم در رابطه با کرونا

در حالیکه دستورات بهداشتی را به طور کامل رعایت می کنید و خانواده تان را در اجرای آن کمک می کنید، نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • لطفا آرامش خودتان را حفظ کنید زیرا اضطراب سبب کاهش توان سیستم ایمنی بدن می شود و شما را مستعد بیماری می کند.
  • انجام اقدامات غیر ضروری می تواند مضر باشد بنابراین ماندن در خانه لازم است اما باعث بروز بی حوصلگی در کودکان و نوجوانان خواهد شد. بنابراین با خواندن کتاب ها به صورت گروهی، آنها را سرگرم کنید. با بازی های کامپیوتری و انجام سایر بازی ها مانند شطرنج برای فرزندانتان سرگرمی ایجاد کنید.
  • رفتن به پارک و قدم زدن در آنجا بدون اینکه با دیگران ارتباط داشته باشید، برای افراد بزرگسال می تواند مفید باشد. اما به دلیل اینکه نمی توانیم مانع از دست زدن بچه های کوچکتر به وسایل پارک شویم، بهتر است آنها را به پارک و سایر فضاهای عمومی نبرید.
  • با رعایت تمام دستورالعمل هایی که در هفته های گذشته در سایت وزارت بهداشت و سایر سایت های علمی به اطلاع شما عزیزان رسیده است، فضای آرام و بهداشتی را برای خود و عزیزانتان فراهم کنید، به هیچ وجه به دستورات غیر علمی و مضر افراد جاهل وغیر متخصص گوش ندهید.

خاتمه

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم تجمع بیماران در فضاهای بسته سبب افزایش احتمال ابتلا به بیماری کرونا می شود. بنابراین اگر به بیماری آسم مبتلا هستید، داروهای تان را به طور مرتب مصرف کنید و از محرک های استنشاقی مانند دود سیگار و شوینده ها دوری کنید. اگر هم دچار تنگی نفس شدید، درمان حمله آسم را در منزل شروع کنید و اگر بهتر نشدید به مراکز بیمارستانی مراجعه نمایید.

*لازم به ذکر است بیمارانی که در کلینیک آلرژی صبا پرونده دارند، موبایل مطب از ساعت 9 صبح تا 9 شب پاسخگوی شما خواهد بود.

پاسخ

Call Now Button