فهرست محتوا:

 

از هر سه آمریکایی، یک نفر از نوعی آلرژی رنج می برد. آلرژی به مواد در محیط زیست یا عوامل دیگر می تواند عواقب بالقوه نامطلوب برای هزاران کودک، بزرگسالان و سالمندان داشته باشد. اگر خود یا اطرافیانتان درگیر آلرژی هستید حتما از خود پرسیدید که بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران کجاست؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله درباره اهمین انتخاب یک کلینیک خوب برای درمان آلرژی صحبت کنیم.
ما درک می کنیم که چگونه این شرایط می تواند زندگی روزمره بسیاری از مردم را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که ما این مسئولیت را برای کمک به مردم در مدیریت و درمان بیماری آلرژیک بر عهده گرفته ایم.

بهترین مرکز برای درمان آلرژی در تهران

دکتر صبا عرشی با دائر کردن کلینیک آلرژی صبا، یکی از بعترین کلینیک های آسم و آلرژی تهران را پایه گذاری کردند. بیماران زیادی با درمان های این کلینیک توانسته اند بیماری های مرتبط با این حوزه را درمان و علائم را کنترل کنند.

بهترین کلینیک آلرژی تهران

آلرژی یکی از بیماری های شایع در تمامی افراد است که شامل طیف وسیعی از انواع بیماری ها می گردد. تمامی افراد جامعه در فصول خاصی و یا تمای طول سال با انواع آلرژی ها درگیر می شوند اما در برخی موارد برای درمان، افراد به علت عدم آگاهی درخصوص لزوم مراجعه به متخصص آلرژی، از درمان های خودسرانه استفاده کرده و این مسئله مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است.

بر این اساس لازم است برای درمان انواع آلرژی خود به بهترین متخصص آلرژی مراجعه نموده تا از پروسه درمان خود اطمینان داشته باشید.

مرکز آزمایش و کلینیک درمان آلرژی صبا مجهز به ایستگاه های آزمایشگاهی بزرگ برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است. در این مرکز، برای تعیین اینکه آیا شما ممکن است مبتلا به نوعی آلرژی باشید که باعث ناراحتی شما شده، ارزیابی و معاینه می شوید. بنابراین شما می توانید با خیال راحت کلینیک صبا را به عنوان یکی از بهترین مرکزهای درمان آلرژی در تهران انتخاب کنید.

آلرژی
آلرژی

هدف بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران ایجاد یک برنامه منسجم برای درمان آلرژی است که به شما اجازه می دهد تا ایمنی را در مقابل آلرژن ها به دست آورید و به طور کامل مناسب ترین داروهای آلرژی را دریافت کنید.
کلینیک آلرژی صبا دارای تخصص در زمینه درمان آلرژی به عوامل محیطی، سینوزیت، آنافیلاکسی، اگزما، کهیر، آنژیوادم، آسم، آلرژی غذایی، آلرژی های شغلی، آلرژی های دارویی و نقص ایمنی و … می باشد.


دریافت واکسن آلرژی برای آلرژی های تنفسی یا حساسیت زدایی های غذایی و دارویی تنها درمان های قطعی و تخصصی برای آلرژی ها هستند که امکان انجام آنها فقط توسط فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی امکان پذیر است. اگر دوست دارید اطلاعات خود را درباره درمان کهیر بیشتر کنید، پیشنهاد می کنیم خواندن مقاله لینک شده را از دست ندهید.

آلرژی چیست؟

آلرژی یک واکنش بسیار رایج از سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد طبیعی بی ضرر است.

وقتی فرد مبتلا به آلرژی با یک آلرژن تماس پیدا می کند، واکنش آلرژیک سریع رخ نمی دهد. در اولین مواجهه با آلرژن، سیستم ایمنی به تدریج، حساسیت به آن ماده ایجاد می کند.
سیستم ایمنی نیاز به زمان برای شناختن و به یاد آوردن آلرژن دارد. همانطور که حساسیت به ماده آلرژن ایجاد می شود، سیستم ایمنی شروع به ساختن آنتی بادی ها برای حمله به آن می کند. این فرآیند حساسیت نامیده می شود.

حساسیت می تواند چند روز یا چند سال طول بکشد. در بسیاری از موارد، وقتی هنوز روند حساسیت کامل نشده است، بیمار علائمی را تجربه می کند اما آلرژی کامل ندارد.

آلرژی ممکن است فصلی باشد. برای مثال، علائم تب یونجه ممکن است بین ماه های فروردین تا خرداد افزایش یابد، زیرا تعداد گرده در هوا بسیار بالاتر است.
تعداد افراد مبتلا به آلرژی دائما در حال افزایش هستند.

برای پیشگیری و درمان آسم و انواع آلرژی نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

 

علل آلرژی

یک آنتی بادی خاص به نام ایمونوگلوبین ای باعث واکنش های آلرژیک می شود. آنتی بادی ها برای مبارزه با مواد خارجی و مضر در بدن آزاد می شوند.

ایمونوگلوبین آزاد می شود تا آلرژن را از بین ببرد و باعث تولید مواد شیمیایی می شود که به واکنش آلرژیک منجر می شود.

یکی از این مواد شیمیایی، هیستامین است. هيستامين سبب اسپاسم عضلات در دستگاه تنفس و ديواره عروق خونی می شود. همچنین باعث ترشح بیشتر مخاط در بینی می شود.

عوامل خطر

موارد زیر می تواند عامل خطر ابتلا به آلرژی باشند:

سابقه خانوادگی آسم یا آلرژی
داشتن آسم یا هر بیماری آلرژیک دیگر
عدم مواجهه کافی با نور خورشید و در نتیجه کمبود ویتامین د
داشتن حساسیت به مواد آلرژن مختلف در تست های آلرژی
تولد به روش سزارین

تشخیص آلرژی

در زیر برخی از آزمایشات برای تشخیص آلرژی در بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران آمده اند:

تست خون: در این آزمایش سطح آنتی بادی ها از نوع ایمونوگلوبین ای که توسط سیستم ایمنی تولید و در بدن منتشر می شوند، اندازه گیری می شود. این تست ارزش تشخیصی کمتری نسبت به تست پوستی آلرژی دارد.
تست پوستی آلرژی Skin prick: در این روش پوست با مقدار کمی از آلرژن خراشیده می شود. اگر پوست دچار واکنش شد و خارش، قرمزی و تورم مشاهده شد، ممکن است به این معنی باشد که فرد آلرژی دارد که انجام و تفسیر صحیح آن فقط توسط فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی امکان پذیر است.
تست پچ: تست پچ می تواند فورم های تاخیری حساسیت را، به ویژه در اگزما شناسایی کند. دیسک های مخصوص فلزی با مقادیر بسیار کم از یک آلرژن در پشت فرد قرار می گیرند. فوق تخصص آلرژی 48 ساعت بعد واکنش پوستی را بررسی می کند و پس از چند روز هم دوباره آن را بررسی می کند.

بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران چه بیماری هایی را درمان می کند؟

یک متخصص آلرژی و ایمونولوژی طیف وسیعی از بیماری های مرتبط با سیستم تنفسی و ریه درمان می کند. برخی از اصلی ترین خدمات پزشک متخصص آلرژی در بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران شامل موارد ذیل می گردد:

 • درمان آسم در بزرگسالان و مراقبت های لازم برای کنترل این بیماری
 • درمان آلرژی در هر فصل و مراقبت های لازم مرتبط با هر نوع آلرژی
 • مراقبت های لازم به منظور پیشگیری از بروز آلرژی
 • درمان آسم در کودکان
 • درمان انواع حسیاست های پوستی
 • درمان کهیر
 • درمان سرفه های مزمن
 • درمان انواع عفونت های ریه
 • مراقبت های لازم به منظور پیشگیری از بروز عفونت ریه
 • انواع تست های آلرژی
 • و …

درمان آلرژی

موثرترین درمان و کنترل آلرژی، اجتناب از قرار گرفتن در معرض آلرژن است.

با این حال، گاهی اوقات این امکان وجود ندارد که به طور کامل از قرار گرفتن در معرض حساسیت یا آلرژی اجتناب کنید. در چنین شرایطی می توانید با مراجعه به فوق تخصص آلرژی تحت درمان قرار بگیرید. در این مقاله تلاش کردیم نکات مفیدی درباره بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران با شما به اشتراک بگذارید.

6 thoughts on “بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران؛ دکتر صبا عرشی

 1. admin - 7 تیر 1402 در 4:43 ق.ظ

  سلام. بله ممکن است.

  پاسخ
 2. میلاد - 23 خرداد 1402 در 4:10 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من از سن 30سالگی درگیر درماتیت سبوریک شدم الان 35 سالمه انواع متخصص پوست ها مراجعه کردم درمان های مختلفی رو انجام دادم ولی متاسفانه جواب نداده نقاط درگیر پیشونی . گونه وقتی عود میکنه کل صورتم پر جوش میشه ملتهب میشه واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم 5ساله منو از زندگی روزمره انداخته اگه درمانی دار خواهشاً راهنمایی کنید

  پاسخ
  • admin - 7 تیر 1402 در 4:43 ق.ظ

   سلام. حق دارید! بیماری مزمن آزار دهنده ای هست. باید دستورات پزشک متخصص پوست را با دقت انجام دهید. با بهتر شدن نباید قطع کنید. اگر سابقه آلرژی دارید به کلینیک دکتر صبا عرشی مراجعه کنید.

   پاسخ
 3. مهدی رسولی - 7 فروردین 1402 در 12:48 ق.ظ

  سلام خانم بنده 35 سالشه و معمولا گر گرفتی و داغ شدن ناگهانی بدن مخصوصا شب قبل از خواب و مخصوصا در قسمت پشت ، سینه ها و… اتفاق میافته راه درمان داره؟!
  و اینکه لطفا راهنمایی کنید ویا وقت بدید حضوری خدمت برسیم
  با تشکر

  پاسخ
  • admin - 6 خرداد 1402 در 9:30 ق.ظ

   سلام، شما همسر خوبی هستید. اول به فوق تخصص غدد بالغین مراجعه کنید تا از نظر غدد بررسی شوند.

   پاسخ

پاسخ

Call Now Button