فهرست محتوا:

حساسیت به لاتکس کاندوم

پس از انجام آزمایشات لازم، در صورتی که اثبات گردد بیمار از حساسیت به لاتکس رنج می برد، درمان های دارویی مناسب با علائم او تجویز می گردد. توجه شود که علایم حساسیت به لاتکس متنوع هست و درمان درهر فرد متناسب با علائم بیمار می باشد. در صورتی که مراجعه کننده ادعا کند در مواقعی که با لاتکس تماس پیدا می کند علائم او تشدید می شود، متخصص برای او داروی آنتی هیستامین نسخه می کند. باید توجه شود که این دارو ها با دوز مشخص تحت نظارت پزشک متخصص تجویز می گردد. در موارد خیلی حاد این بیماری، پس از مراجعه مریض به اورژانس از طریق سرم وریدی دارو را دریافت می کند.

حساسیت-به-لاتکس-کاندوم
حساسیت-به-لاتکس-کاندوم

درمان حساسیت به لاتکس کاندوم

پس از انجام آزمایشات لازم، در صورتی که اثبات گردد بیمار از حساسیت به لاتکس رنج می برد، درمان های دارویی مناسب با علائم او تجویز می گردد. در صورتی مراجعه کننده ادعا کند در مواقعی که با لاتکس تماس پیدا می کند علائم او تشدید می شود، متخصص برای او داروی آنتی هیستامین نسخه می کند. باید توجه شود که این دارو ها با دز مشخص تحت نظارت پزشک متخصص تجویز می گردد. در موارد خیلی حاد این بیماری پس از مراجعه مریض به اورژانس، از طریق سرم وریدی دارو را دریافت می کند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ای بیماری حساسیت به لاتکس کاندوم بهتر است به یک کلینیک درمان آلرژی خوب و مجهز مراجعه شود که ما در اینجا کلینیک آلرژی صبا را معرفی می نماییم. شماره تلفن مطب 88958224

علائم حساسیت به لاتکس

پایه اصلی مواد  تشکیل دهنده کاندوم، دستکش های پزشکی و .. لاتکس می باشد. بی شک اگر از کاندوم استفاده می کنید و با موارد ذیل مواجه شده اید می بایست به کلینیک درمان آلرژی مراجعه کنید:

  1. خارش مکرر در نواحی مختلف بدن

یکی از عمده ترین علائم بروز حساسیت در بدن، خارش مکرر و در پی آن قرمزی پوست می باشد. اگر پس از استفاده از کاندوم و یا دیگر وسایلی که در آن ها لاتکس به کار رفته است، احساس خارش و یا سوزش کردید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کرده و از شدید تر شدن علائم جلوگیری نمایید.

  1. عطسه و آبریزش بینی

در اکثر مواقع عطسه و آبریزش بینی از نشانه های سرماخوردگی قلمداد می گردد. اما این ممکن است از نشانه های اولیه حساسیت شما به ماده لاتکس باشد. در صورتی که با قرار گرفتن در معرض لاتکس این حالت شما تشدید شود، به این معنی است که بدن شما به لاتکس حساسیت نشان می دهد.

  1. ریزش اشک

در پی عطسه های مکرر مخاط بینی و چشم تحریک شده و باعث آبریزش بینی و اشک می گردد.

  1. مشکلات پوستی در ناحیه تناسلی

چه از کاندوم به طور مستقیم استفاده شود و چه از دستکش های لاتکسی، ممکن است در ناحیه تناسلی علائمی همچون آبله مرغان را بر روی پوست ایجاد نماید.

  1. تاول

در صورتی که تماس پوست با لاتکس و یا شدت واکنش بدن بالا باشد، امکان دارد تاول های ریزی بر روی پوست پدید آید.

  1. خارش و تورم گلو

یکی دیگر از عوامل مشابه سرماخوردگی خارش، التهاب و تورم گلو می باشد. در صورتی که خارش گلو زیاد باشد و فرد اقدام به سرفه مکرر کند، سینه او به خس خس می افتد.

  1. کهیر

در ادامه خارش پوست و اقدام به خاراندن مکرر آن، پوست بدن حساس شده و دچار کهیر می گردد.

  1. غش کردن

در صورتی که شدت بیماری زیاد باشد، ممکن است فرد دچار غش و بی حالی شدید  شود.

مطالب مرتبط با این مقاله:

درماتیت تماسی

انواع اگزما

درمان اگزما

پاسخ

Call Now Button