فهرست محتوا:

حساسیت پوستی در بارداری

حساسیت در بارداری چیست؟

پوست حساس می تواند در دوران بارداری دچار ضایعه شود، حتی در کسی که قبلا هرگز حساسیت پوستی نداشته است. برخی از قسمت های بدن ممکن است خشک و پوسته پوسته شوند، برخی دیگر به دلیل عرق سوز شدن یا تماس با یک ماده تحریک کننده خارجی (مانند لوسیون ها و کرم های موضعی) ایجاد می شوند. به طور معمول حساس ترین نقطه شکم است که کشش پوستی بیشتری دارد. سایر نقاط احتمالی هم شامل ران و باسن است.

حساسیت-پوستی-در-بارداری
حساسیت-پوستی-در-بارداری

چه عواملی باعث ایجاد حساسیت پوستی در دوران بارداری می شود؟

هورمونهای شما باعث می شود در تماس با موادی که در حالت طبیعی بر روی شما تأثیر نمی گذارند، مانند نور خورشید، گرما، مواد شوینده ، کلر و حتی برخی غذاهای خاص، حساسیت نشان دهید. اگر در دوران بارداری به اگزما مبتلا شده اید، می توانید انتظار برخی مشکلات را داشته باشید.

برای حساسیت پوستی در دوران بارداری چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر هرگونه خارش یا سوزش پوست بیش از دو روز طول بکشد، لازم است از پزشک خود در مورد مراحل درمان سؤال کنید. از مصرف محصولاتی که شامل مواد افزودنی، رنگ یا رایحه هستند، خودداری کنید زیرا هر یک از آنها می تواند مشکل را تشدید کند.

ابتدا توسط پزشک خود معاینه شوید

همیشه در مورد فرمول های حاوی هیدروکورتیزون، یک داروی ضد حساسیت، با پزشک خود مشورت کنید. در حقیقت، قبل از استفاده یا مصرف هرگونه دارویی (تجویز یا موارد دیگر)، با فوق تخصص آلرژی خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که استفاده از آن در دوران بارداری بی خطر است.

چه اقدامات پیشگیرانه ای می توانید انجام دهید؟

از مواد شوینده بدون بو استفاده کنید چون ممکن است تحریک کننده باشند. مراقب تمام مواد حساسیت زا باشید: عطر، لوسیون یا حتی صابونی که قبلا استفاده می کردید اکنون ممکن است باعث تحریک شما شوند.

برای پیشگیری و درمان آسم و انواع آلرژی نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

استراتژی های هوشمندانه برای پوست های حساس در دوران بارداری

1- همیشه از پوست خود در مقابل آفتاب با یک ضد آفتاب با قدرت محافظت بالا محافظت کنید (SPF 15 یا بیشتر) اما یک ضد آفتاب را انتخاب کنید که بدون PABA (عاری از اسید پار آمینوبنزوئیک) باشد، زیرا این ماده شیمیایی می تواند پوست حساس را تحریک کند.
2- بدن خود را به خوبی مرطوب نگه دارید. ماندن طولانی در وان می توانند پوست شما را خشک کند، بنابراین زمان حمام را کوتاه تر کنید یا به دوش تغییر دهید. استفاده از روغن حمام نیز می تواند به ماندگاری رطوبت پوست شما کمک کند، اما مراقب باشید که لیز نخورید.
3- استفاده از صابون را متوقف کنید. از یک پاک کننده ملایم غیر صابون استفاده کنید، شستشوی صورت را به حداقل برسانید و از حوله های تمام نخ و لباس های شسته شده استفاده کنید. اکنون از لوسیون ها و داروهای مناسب استفاده کنید.

پاسخ

Call Now Button