آسم در کودکان

آسم در کودکان

آیا می دانستید آسم یکی از شایع ترین بیماری ها در دوران کودکی می باشد؟
آیا می دانستید هفت میلیون کودک زیر هجده سال در کشور ایالات متحده آمریکا مبتلا به آسم می باشند؟
با توجه به شیوع بیماری آسم در کودکان در کشورهای صنعتی و پیشرفته، با ما در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات خود در مورد این بیماری همراه باشید.

آسم-در-کودکان

آسم-در-کودکان

آسم نوعی اختلال التهابی مزمن در مجاری تنفسی می باشد که می تواند منجر به تنگی نفس و خس خس گلو در کودکان می شود. ممکن است کودک شما در طول روز با عوامل تحریک کننده زیادی سر و کار داشته باشد.

برای پیشگیری و درمان آسم و انواع آلرژی نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

برخی از این عوامل سبب بروز حساسیت و واکنش بدن می شوند و در صورتیکه به این واکنش های التهابی توجه نشود، خطر ابتلا به آسم وجود دارد. این محرک ها در نیمه دوم سال و با افزایش آلودگی هوا بیش تر نیز می شوند. همچنین افزایش ویروس های سرماخوردگی در هوا از دیگر عوامل تحریک کننده ریه کودکان هستند.
در صورتیکه کودک شما مبتلا به آسم می باشد و شبانگاه با اختلال تنفسی از خواب بیدار می شود، ابتدا به او کمک نمایید تا در وضعیت راحتی بنشیند. سپس اسپری تنفسی اش را برای او آماده نمایید. و او را به تنفس آرام و شمرده دعوت نمایید. قوت قلب و آرامش دادن به او کمک خواهد کرد تا از اتفاق پیش آمده نترسد. اگر حمله تنفسی قطع نشد و یا داروی مناسب را در خانه نداشتید با پزشک معالج تماس حاصل نمایید.
در سنین پایین آسم در پسرها بسیار شایع تر از دختر ها می باشد ولی با افزایش سن این بیماری بیش تر جنس مونث را درگیر خود می نماید.

آیا کودک من آسم دارد؟

علائم بالینی بیماری آسم در کودکان به شرح ذیل می باشند:
۱. خس خس سینه
۲. سرفه های پی در پی
۳. تنفس مشکل دار و کوتاه
۴. درد در ناحیه قفسه سینه
۵. بیدار شدن شبانگاهی بر اثر اختلال تنفسی
همچنین برخی از فاکتور ها سبب تشدید بیماری آسم در کودکان می شوند:
۱. عفونت های ویروسی: در فصول سرد سال و با افزایش ویروس های عفونی و آلودگی هوا، احتمال تشدید بیماری آسم بالا می رود.
۲. تماس با مواد آلرژی زا
۳. هیجانات و استرس ها
۴. تماس با هوای سرد و خشک در فصول پاییز و زمستان
۵. رینوسینوزیت
۶. رینیت آلرژیک
۷. رفلاکس معده به مری
۸. مصرف برخی داروها همچون داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی(در افراد حساس)

آسم کودکان چیست؟

حمله های آسم گاهاً با افزایش تعداد تنفسی، افزایش ضربان قلب و خس خس سینه، سرفه های شدید همراه می گردد. حمله های آسم به سه دسته تقسیم می شود:
۱. حمله خفیف
۲. حمله متوسط
۳. حمله شدید

درمان-آسم-در-کودکان

درمان-آسم-در-کودکان

درمان آسم در کودکان

با بروز علائم آسم می بایست هر چه سریعتر به یک متخصص آلرژی مراجعه کرده و از پیشرفت این بیماری جلوگیری نمایید. همچنین علاوه بر داروهای تجویز شده، موثرترین راه برای پیشگیری از این بیماری جلوگیری از قرار گرفتن کودکان در معرض این محرک ها می باشد.

توجه داشته باشید که به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب حتماً می بایست طول درمان داروهای تجویز شده رعایت گردد. زیرا در صورت عدم مصرف به موقع داروهای پیشگیری کننده خطر حملات دوباره آسم وجود دارد.

پاسخ

Call Now Button