فهرست محتوا:

چگونه از کرونا پیشگیری کنیم؟

قبل از هر چیز باید ویروس را بشناسیم

این پروتکل توسط شرکت حوروس فیت برای ایزوله سازی خانواده ها طراحی شده است تا احتمال فعال بودن ویروس را در محیط خانگی تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. سعی کنید موارد را رعایت کنید و قوانین را در منزل به صورت سخت گیرانه ای اجرا کنید و به خوبی به روشهای پیشگیری از کرونا ویروس اقدام نمایید. در ادامه به پاسخ این سوال که چگونه از کرونا پیشگیری کنیم؟ پرداخته می شود.

کلینیک آلرژی صباکرونا در دمای سرد و یخ زدگی بسیار پایدار هست. طبق تحقیقات می تواند در دمای -20 درجه تا دو سال به بقا خودش ادامه دهد. همچنین خانواده این ویروس می تواند در دمای 4   درجه یخچال تا 72 ساعت زنده بماند. اینکه این ویروس ها تا چقدر می توانند مقاومت کنند بسته به عواملی مانند دما، رطوبت و نور می باشد.

این ویروس می تواند از طریق مجراهای ورودی بدن مثل دهان، چشم و بینی وارد بدن شود. طبق تحقیقات این ویروس 14 تا 28 روز دوره نهفتگی دارد به این معنی که در این زمان ممکن است فرد هیچگونه علائمی را نداشته باشد.

از کرونا نترسید، مقاومت بدنتان را بالا ببرید.

 • ویتامین D در دفاع نقش بسیار مهم دارد .اغلب ایرانیها دچار کمبود ویتامین D هستند لذا لازم هست اگر بیش از ۳ ماه است مصرف نکردید دو هفته روزهای زوج یک عدد سپس هر ۱۵ روز یک عدد بخورید .اگر ماهیانه یک عدد مصرف میکردید حالا‌ هر ۱۵ روز یکی بخورید . همچنین مولتی ویتامین کودکان را مرتب بدهید.

پروتکل ورود به منزل

 • بیرون درب ورودی خط قرمزی برای کفش ها مشخص کنید و کفش ها را پشت خط بگذارید. مکانی برای وسایل غیر ضد عفونی در نظر بگیرید. درب ورودی منزل می بایست خط ایزوله ی خانواده در نظر گرفته شود.
 • کرونا ویروس می تواند در سرمای زمستان بین ۱ تا ۷۲ ساعت بر روی اجسام فعال بماند. همانطور که گفتیم شرایط پایداری به نور، دما و رطوبت بستگی دارد.

پروتکل خرید

 • به یاد داشته باشید که با ماسک و دستکش خرید کنید. اگر در صف خرید کسی سرفه کرد از صف خارج شوید و تا زمان شست و شو به دهان، چشم و بینی خود دست نزنید. ورود خریدها به منزل می بایست طبق این پروتکل اجرا شود.
 • پلاستیک خریدها رابیرون از منزل بگذارید و به هیچ عنوان آنها را در داخل منزل نیاورید. مراحل جاسازی و جداسازی باید بیرون از در ورودی انجام شود.
 • یک سینی یا تشت بزرگ برای درآوردن خریدها از پلاستیک بردارید.
 • ابتدا کنسروها، محصولات دارای بسته که از یخچال برداشته اید (مانند ماست، شیر، پنیر و …) را جدا کنید.
 • آنها را با مایع دستشویی به خوبی بشویید. (اگر کسی که دارای ویروس است در آنها عطسه کرده باشد این ویروس می تواند در محیط یخچال تا ۷۲ ساعت فعال باشد.)
 • بعد از خشک شدن آنها در یخچال جا دهید و سینک ظرفشویی را ضدعفونی کنید.
 • قبل از اینکه وسایل خود را وارد منزل کنید آنها راضدعفونی کنید.
 • محصولات گوشتی و مرغی را با آب بشویید. برای خریدهای جدید گوشتی خود، مکان جدیدی در فریزر در نظر بگیرید. آنها را از بقیه ی مواد فریزر جدا نگه دارید.
 • محصولاتی که نیاز به یخچال دارند اما نمی توانید آنها را بشویید بعد از ۷۲ ساعت مصرف کنید.
 • آجیل ها و محصولات روباز را در جای تقریبا گرم و بدون نور بگذارید و بعد از ۴۸ ساعت مصرف کنید.
 • یادتان باشد که تمامی مراحل جاسازی و جداسازی مواد غذایی با دستکش یکبار مصرف باشد.

برای پیشگیری و درمان آسم و انواع آلرژی نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

توجه کنید

 • دست ها را قبل و بعد از تعویض لباس ها تمیز بشویید.
 • ابزار و وسایل همرا مانند کیف پول، کلید و تلفن همراه را ابتدا ضدعفونی کرده سپس وارد خانه کنید.
 • مراحل را مانند یک مانور نظامی با خانواده خود تمرین کنید و فیلم بگیرید.

  مقاومت-در-برابر-کرونا

پروتکل ایزوله سازی خانگی

 • محلی نزدیک به درب ورودی برای کلیدها، کیف پول وسایل خود در نظر بگیرید.
 • بعد از ورود به خانه وسایل را در آن بگذارید.
 • به محض ورود به منزل، ابتدا لباس های خود را ضدعفونی کنید.
 • سپس بدون دست زدن به جایی وارد دست شویی شوید و دستان خود را با مایع به مدت 20 ثانیه بشویید.
 • بعد از شستن دست ها، شیرآب، دستگیره  در و هر آنچه را که قبل ازشستن دست ها لمس کرده اید، ضدعفونی کنید.

این یک وضعیت قرمز است

خواهش می کنم پروتکل ها را رعایت کنید. سرعت شیوع بسیار بالاست تا جایی که امکان دارد از خانه بیرون نروید. خود را کنترل کنید این ویروس پشت استرس ما پنهان شده است. ما می توانیم با رعایت پروتکل ها این ویروس را شکست دهیم. یادتان باشد که میزان بهبود این ویروس بسیار بالاست پس نگران نباشید و پروتکل ها را به اشتراک بگذارید.

طریقه صحیح پوشیدن ماسک در مورد ویروس کرونا به سفارش سازمان جهانی بهداشت

در مورد کرونا اگر تصمیم به استفاده از ماسک پزشکی گرفته اید، ماسک هایی که شبیه به ماسک پلیسه دار و مسطح هستند بسیار مهم است که آن را صحیح بپوشید و صحیح دور بیندازید. در غیر این صورت به جای محافظت از شما، منبعی برای ابتلای شما به ویروس خواهد بود. چون ویروس ها روی سطح آن قرار دارند.

برای پوشیدن صحیح ماسک شما باید نوار فلزی بالای ماسک را روی پل بینی خود قرار دهید، کش ها را دور گوش ها محکم کنید یا بندهایش را پشت سر محکم کنید. مطمئن شوید که ماسک بینی، دهان و چانه شما را خوب بپوشاند. تا زمانی که ماسک روی صورت است جلوی ماسک را لمس نکنید.

نحوه برداشتن ماسک

برای برداشتن ماسک، کش های ماسک را از دور گوش ها بگیرید یا گره بندها را از پشت سر باز کنید. به جلوی ماسک دست نزنید زیرا احتمالا به ویروس آلوده است. ماسک را جدا کنید و در یک سطل در بسته بیندازید. دست ها را با ضد عفونی کننده الکلی یا آب و صابون بشویید. اگر زمانی که تصادفا ماسک روی صورت شما است آن را لمس کردید لازم است که دستان خود را بشویید. اگر ماسک مرطوب شد یا قطرات بخار روی آن جمع شد، ماسک را با یک ماسک جدید تعویض کنید. هرگز از یک ماسک دوباره استفاده نکنید و آنها را بعد از استفاده فورا در یک سطل در بسته دور بیندازید.

ماسک های پزشکی وقتی به تنهایی استفاده شوند قادر نخواهند بود در برابر ویروس کرونا محافظت ایجاد کنند. وقتی این ماسک ها را می پوشید لازم است که آن را با بهداشت دست ها و سایر اقدامات پیشگیرانه ترکیب کنید. سازمان جهانی بهداشت فقط در موارد مشخصی استفاده از ماسک را توصیه می کند. اگر شما سرفه، تب و مشکلات تنفسی دارید لازم است که ماسک بزنید و مراقبت های پزشکی را پیگیری کنید. اگر دارای این علائم نیستید لازم نیست ماسک بزنید زیرا شواهدی وجود ندارد که ماسک از افرادی که بیمار نیستند، محافظت می کند. با این حال اگر شما در سلامت هستید ولی در حال مراقبت از فردی می باشید که احتمالا به ویروس کرونا مبتلا است، در این حالت هر زمان که با آن فرد در یک اتاق هستید باید ماسک بزنید. به یاد داشته باشید اگر تصمیم به استفاده از ماسک دارید، آن را به طور صحیح استفاده کنید و بصورت صحیح دور بیاندازید و در نهایت دست هایتان را با ضد عفونی کننده الکلی یا آب و صابون بشویید.

پاسخ

Call Now Button