بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران؛ دکتر صبا عرشی

از هر سه آمریکایی، یک نفر از نوعی آلرژی رنج می برد. آلرژی به مواد در محیط زیست یا عوامل دیگر می تواند عواقب بالقوه نامطلوب برای هزاران کودک، بزرگسالان و سالمندان داشته باشد.
ما درک می کنیم که چگونه این شرایط می تواند زندگی روزمره بسیاری از مردم را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که ما این مسئولیت را برای کمک به مردم در مدیریت و درمان بیماری آلرژیک بر عهده گرفته ایم.

 

بهترین مرکز برای درمان آلرژی در تهران

بهترین کلینیک آلرژی تهران

آلرژی یکی از بیماری های شایع در تمامی افراد است که شامل طیف وسیعی از انواع بیماری ها می گردد. تمامی افراد جامعه در فصول خاصی و یا تمای طول سال با انواع آلرژی ها درگیر می شوند اما در برخی موارد برای درمان، افراد به علت عدم آگاهی درخصوص لزوم مراجعه به متخصص آلرژی، از درمان های خودسرانه استفاده کرده و این مسئله مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است.

بر این اساس لازم است برای درمان انواع آلرژی خود به بهترین متخصص آلرژی مراجعه نموده تا از پروسه درمان خود اطمینان داشته باشید.

مرکز آزمایش و کلینیک درمان آلرژی صبا مجهز به ایستگاه های آزمایشگاهی بزرگ برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است. در این مرکز، برای تعیین اینکه آیا شما ممکن است مبتلا به نوعی آلرژی باشید که باعث ناراحتی شما شده، ارزیابی و معاینه می شوید.

 

آلرژی

آلرژی

 

هدف بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران ایجاد یک برنامه منسجم برای درمان آلرژی است که به شما اجازه می دهد تا ایمنی را در مقابل آلرژن ها به دست آورید و به طور کامل مناسب ترین داروهای آلرژی را دریافت کنید.
کلینیک آلرژی صبا دارای تخصص در زمینه درمان آلرژی به عوامل محیطی، سینوزیت، آنافیلاکسی، اگزما، کهیر، آنژیوادم، آسم، آلرژی غذایی، آلرژی های شغلی، آلرژی های دارویی و نقص ایمنی و … می باشد.
دریافت واکسن آلرژی برای آلرژی های تنفسی یا حساسیت زدایی های غذایی و دارویی تنها درمان های قطعی و تخصصی برای آلرژی ها هستند که امکان انجام آنها فقط توسط فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی امکان پذیر است.

 

 

آلرژی چیست؟

آلرژی یک واکنش بسیار رایج از سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد طبیعی بی ضرر است.

وقتی فرد مبتلا به آلرژی با یک آلرژن تماس پیدا می کند، واکنش آلرژیک سریع رخ نمی دهد. در اولین مواجهه با آلرژن، سیستم ایمنی به تدریج، حساسیت به آن ماده ایجاد می کند.
سیستم ایمنی نیاز به زمان برای شناختن و به یاد آوردن آلرژن دارد. همانطور که حساسیت به ماده آلرژن ایجاد می شود، سیستم ایمنی شروع به ساختن آنتی بادی ها برای حمله به آن می کند. این فرآیند حساسیت نامیده می شود.

حساسیت می تواند چند روز یا چند سال طول بکشد. در بسیاری از موارد، وقتی هنوز روند حساسیت کامل نشده است، بیمار علائمی را تجربه می کند اما آلرژی کامل ندارد.

آلرژی ممکن است فصلی باشد. برای مثال، علائم تب یونجه ممکن است بین ماه های فروردین تا خرداد افزایش یابد، زیرا تعداد گرده در هوا بسیار بالاتر است.
تعداد افراد مبتلا به آلرژی دائما در حال افزایش هستند.

 

برای پیشگیری و درمان آسم و انواع آلرژی نیاز است علائم آن را به خوبی بشناسید و به کلینیک درمان آلرژی معتبر مراجعه نمایید. کلینیک آلرژی صبا، یک مرکز درمان آلرژی در تهران خوب و مجهز می باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیش تر با شماره تلفن ۰۲۱۸۶۰۵۲۴۷۲تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام

علل آلرژی

یک آنتی بادی خاص به نام ایمونوگلوبین ای باعث واکنش های آلرژیک می شود. آنتی بادی ها برای مبارزه با مواد خارجی و مضر در بدن آزاد می شوند.

ایمونوگلوبین آزاد می شود تا آلرژن را از بین ببرد و باعث تولید مواد شیمیایی می شود که به واکنش آلرژیک منجر می شود.

یکی از این مواد شیمیایی، هیستامین است. هیستامین سبب اسپاسم عضلات در دستگاه تنفس و دیواره عروق خونی می شود. همچنین باعث ترشح بیشتر مخاط در بینی می شود.

 

عوامل خطر

موارد زیر می تواند عامل خطر ابتلا به آلرژی باشند:

سابقه خانوادگی آسم یا آلرژی
داشتن آسم یا هر بیماری آلرژیک دیگر
عدم مواجهه کافی با نور خورشید و در نتیجه کمبود ویتامین د
داشتن حساسیت به مواد آلرژن مختلف در تست های آلرژی
تولد به روش سزارین

 

تشخیص آلرژی

در زیر برخی از آزمایشات برای تشخیص آلرژی آمده اند:

تست خون: در این آزمایش سطح آنتی بادی ها از نوع ایمونوگلوبین ای که توسط سیستم ایمنی تولید و در بدن منتشر می شوند، اندازه گیری می شود. این تست ارزش تشخیصی کمتری نسبت به تست پوستی آلرژی دارد.
تست پوستی آلرژی Skin prick: در این روش پوست با مقدار کمی از آلرژن خراشیده می شود. اگر پوست دچار واکنش شد و خارش، قرمزی و تورم مشاهده شد، ممکن است به این معنی باشد که فرد آلرژی دارد که انجام و تفسیر صحیح آن فقط توسط فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی امکان پذیر است.
تست پچ: تست پچ می تواند فورم های تاخیری حساسیت را، به ویژه در اگزما شناسایی کند. دیسک های مخصوص فلزی با مقادیر بسیار کم از یک آلرژن در پشت فرد قرار می گیرند. فوق تخصص آلرژی ۴۸ ساعت بعد واکنش پوستی را بررسی می کند و پس از چند روز هم دوباره آن را بررسی می کند.

 

پزشک متخصص آلرژی چه بیماری هایی را درمان می کند؟

یک متخصص آلرژی و ایمونولوژی طیف وسیعی از بیماری های مرتبط با سیستم تنفسی و ریه درمان می کند. برخی از اصلی ترین خدمات پزشک متخصص آلرژی شامل موارد ذیل می گردد:

 • درمان آسم در بزرگسالان و مراقبت های لازم برای کنترل این بیماری
 • درمان آلرژی در هر فصل و مراقبت های لازم مرتبط با هر نوع آلرژی
 • مراقبت های لازم به منظور پیشگیری از بروز آلرژی
 • درمان آسم در کودکان
 • درمان انواع حسیاست های پوستی
 • درمان سرفه های مزمن
 • درمان انواع عفونت های ریه
 • مراقبت های لازم به منظور پیشگیری از بروز عفونت ریه
 • انواع تست های آلرژی
 • و …

 

درمان آلرژی

موثرترین درمان و کنترل آلرژی، اجتناب از قرار گرفتن در معرض آلرژن است.

با این حال، گاهی اوقات این امکان وجود ندارد که به طور کامل از قرار گرفتن در معرض حساسیت یا آلرژی اجتناب کنید. در چنین شرایطی می توانید با مراجعه به فوق تخصص آلرژی تحت درمان قرار بگیرید.

One thought on “بهترین مرکز درمان آلرژی در تهران؛ دکتر صبا عرشی

 1. جلیل - دی ۱۹, ۱۳۹۹ در ۷:۲۲ ب٫ظ

  با سلام
  من در فصل بهار در زمان گرده افشانی گلها یعنی از اوایل اردیبهشت تا اواخر خرداد به شدت دچار الرژی میشوم که با گرفتگی بینی خارش چشم گلو و گوش ابریزش چشم و بینی عطسه همراه است که در برخی اوقات انقدر شدید هستند ک تحمل ان برایم غیر ممکن میشود البته تقریبا ۶ سال است که این طور شده ام من ۳۷ سال سن دارمدارم اوایل با خوردن انتی هیستامین ستیرزین خوب میشدم که یکی دو سال است ک درمان با این دارودیگر مثل گذشته جواب نمیدهد

  پاسخ

پاسخ

14 + 14 =

Call Now Button